Beycik tatil beldesi Antalya'nın Kemer İlçesine bağlı olup, Türkiye'nin İsviçre'si olan Olimpos-Beydağları içinde harikulade deniz, orman ve dağ manzaralı bir yerleşim alanıdır. Deniz seviyesinden takriben 1000 m. yüksekliktedir. Bu bakımdan nem oranı % 20 ila 25 i geçmez.

Gerek rutubet oranının düşük oluşu, gerekse şehir ve  turist gurupu gürültüsünden uzak oluşu nedeni ile sağlıklı yaşam ve tam dinlenme açısından büyük önem taşır. Ayrıca doğa güzellikleri ile yerli ve yabancı misafirlerin ilgi odağı halindedir.     

Dağ, deniz ve orman iç içedir. Çevre dağ ve deniz sporlarına elverişlidir. Sabah ve akşamları yürüyüş yaparak yüksek Oksijen oranı nedeniyle stres atar, her denli solunum, şeker, metabolizma rahatsızlıklarınız, alerji ve hatta bazı deri hastalıklarınızı oldukça hafifletirsiniz.

Denize olan uzaklık karadan 15 Km. havadan 2,5 Km.dir. İyi asfaltlanmış yol nedeniyle Kemer' e ,Antalya'ya ve Kumluca' ya ulaşım oldukça kolaydır. Buralarda tanınmış alış veriş merkezleri ve bakımlı hastaneler mevcuttur. Kemer' e 15 , Kumluca' ya 25 ve Antalya'ya 45 otomobil dakikası uzaklıkta olup ulaşım seridir.

Beycik, Antalya civarında ki tarihi kalıntılara ulaşmak için merkez noktada bulunmaktadır.